BAN I JA

Autor: Administrator , 17. 10. 2019.

Učenica 4. razreda PŠ Hruševec Kupljenski, Lana Zimak,  sudjelovala je u likovno-literarno-dramskom natječaju “BAN I JA”, povodom Dana Jelačića. Svojim literarnim radom osvojila je 2. mjesto.

Natječaj je organizirala Turistička zajednica grada Zaprešića u suradnji s Gradskom knjižnicom Ante Kovačić. Osnovnoškolci s područja grada Zaprešića pokazali su svoje umjetničke talente, oživjeli povijest i prikazali sadašnjost Zaprešića.

Najbolji radovi predstavljeni su na svečanosti u Novim dvorima u Vršilnici, 15. listopada 2019. godine.

Čestitamo Lani i želimo joj puno uspjeha i dalje

Ban i ja

Jednog dana  išli smo na školski izlet. Posjetili smo Nove dvore u Zaprešiću. Tamo smo sreli bana Josipa Jelačića. On je bio naš vodič, a na kraju nas je pozvao u svoj dvorac na tjedan dana. Njegov kućepazitelj nas je odveo do soba, a sluškinje su nam donijele pidžame.

Sljedeće jutro smo ustali i otišli na doručak. Ban nam je pričao o svom životu i o svojim uspjesima. Nakon toga je rekao da ćemo ići u crkvu, a zatim na ručak. Poslijepodne smo otišli na jahanje, a ban je jahao konja Emira. Vratili smo se u dvorac na večeru. Ujutro su nas, djevojčice, u sobama dočekale prekrasne haljine, a dječake odijela. Nismo znali što se događa pa smo upitali bana. Odgovorio je da je za nas odlučio pripremiti bal.

- Morate se urediti, brzo! - rekao je. Bal je trajao sve do ponoći, kada smo svi otišli spavati.

Ujutro je ban pripremio streljaštvo koje je trajalo do ručka. Poslijepodne smo proveli u šetnji Novim dvorima. Večerali smo i otišli na spavanje. Probudili smo se rano i cijelo jutro proveli u igri. Nakon igre, otišli smo na kupanje i tamo ostali ostatak dana.

Tjedan je prošao jako brzo, prebrzo. Ali upoznali smo bana Josipa Jelačića!

- Lana, Lana! Probudi se, moraš ići u školu! – čula sam mamu kako mi govori.

Ništa mi nije bilo jasno.

- Gdje je dvorac, gdje su haljine, gdje je ban? – pitala sam mamu.

Ona se samo nasmijala i pitala me na kojem sam čudesnom putovanju noćas opet bila...