PRVI DAN NASTAVE

Autor: Administrator , 3. 9. 2020.

Poštovani roditelji, dragi učenici!

Nadam se kako ste svi spremni za početak nove školske godine.

Nastava počinje u ponedjeljak, 07.09.2020.,

učenicima MŠ Kupljenovo i PŠ Hruševec Kupljenski u 8:00 h,

a učenicima PŠ Pojatno u 9:00 h.

Polazak autobusa je planiran

• iz Hruševca (Kuševo selo, Šumski put, PŠ Hruševec, Đurinski, Petruše, Merenje, Ul. B. Kelemena, OŠ Kupljenovo) u 7:15 h.
  • iz Pojatna (Pojatno, Kružna ulica, OŠ Kupljenovo) u 7:25 h.

Prvog dana nastave svi se učenici - putnici vraćaju kući autobusima u 10:20 h.

Molimo sve učenike da dođu u školu s preobućom, bilježnicom i priborom za pisanje. Školske torbe nisu potrebne jer udžbenici još nisu stigli. O dolasku udžbenika ćete biti naknadno obaviješteni.

Prvi dan nastave obvezni ste SVI imati VLASTITU MASKU u autobusu i razredu (ukoliko je to potrebno). Osnivač je osigurao platnene maske za sve učenike te ćete ih moći preuzeti od razrednika prvog dana nastave.

ORGANIZACIJA NASTAVE

Svaki razredni odjel boravi u jednoj prostoriji prema sljedećem rasporedu:

1.i 2. razred – prva učionica u prizemlju

3.i 4. razred – druga učionica u prizemlju

5. razred – učionica Glazbene kulture

6. razred – učionica Matematike

7. razred – učionica Fizike/Kemije/Biologije

8. razred – učionica Hrvatskog jezika

Učenici će u školu ulaziti i izlaziti na različite ulaze:

Učenici putnici ulaze na glavni ulaz,

a učenici pješaci ulaze na mali pomoćni ulaz (desno od glavnog ulaza).

Prilikom ulaska u školu obvezna je dezinfekcija obuće i ruku. Učenike učitelj uvodi u školu i upućuje do učionice ispred koje se učenici preobuvaju i odlažu cipele u ormariće. Učenici preobuću nose obavezno svaki dan od prvog dana nastave.

Učenici se van učionice smiju kretati jedino ukoliko je to nužno. Potrebno je potpuno izbjegavati fizički kontakt učenika iz različitih razrednih odjela.

Roditelji su dužni izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u ustanovu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju slati dijete u ustanovu, već se javljaju ravnatelju ustanove i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta. Učenici starije dobi sami mjere temperaturu.

Roditelj učenika od 1. do 4. razreda u djetetovu informativku svaki dan prije odlaska u školu upisuje vrijednost izmjerene temperature kod djeteta.

Molimo roditelje prvašića da u pratnji djeteta dođe samo jedan roditelj, sukladno novim mjerama (uz obvezno nošenje maske). Učiteljica će upute dati roditeljima ispred škole (max 15 minuta).

Produženi boravak i prehrana za polaznike kreće od utorka, 08. rujna 2020., a mliječni obrok za sve učenike od 14. rujna 2020.

Nadamo se kako će ova školska godina usprkos specifičnostima početi u međusobnom poštivanju i suradnji, uz pridržavanje svih mjera i preporuka. Poštivanjem navedenih mjera štitimo zdravlje djece/učenika, odgojno-obrazovnih radnika i svih zaposlenika u odgojno-obrazovnoj ustanovi, a neizravno i zdravlje svojih obitelji. Stoga je iznimno važno poštivati navedene mjere i držati se uputa i preporuka.

Svima želimo sretnu i uspješnu novu školsku godinu!

Djelatnici OŠ Kupljenovo