U GOETHE-INSTITUTU

Autor: Ivana Berić, 26. 2. 2024.

U petak, 16. veljače 2024. je Goethe Institut Kroatien ugostio 54 učenika iz OŠ Luke i OŠ Kupljenova, gdje su tri nastavnice, Kristina Agostini Bastašić, Katarina Đorić i Snježana Božin, s njima kroz dva sata održale radionice na njemačkom jeziku u sklopu knjižnične ponude “Učionica u knjižnici” na temu Njemačka kultura i geografija: gradovi, pokrajine i održivost.

Njihove nastavnice, Ksenija Vanjorek Stojaković iz OŠ Kupljenova i Zvonimira Fegić iz OŠ Luka, su organizirale tu terensku nastavu s ciljem da učenici upoznaju najznačajniji institut za njemački jezik i kulturu te da uoče u obilasku znamenitosti Zagreba utjecaj njemačke kulture na život u Hrvatskoj. Stoga su nakon radionica obišli pješice Trg Republike Hrvatske gdje su vidjeli HNK, Hrvatski državni arhiv, Muzej za umjetnost i obrt, Pravni fakultet, Školu primjenjene umjetnosti i Akademiju dramskih umjetnosti.

U autobusu su čitali svoja istraživanja germanizama (šmarlin, špek i grincajk...) predstavljali se, rješavali interaktivni listić znamenitosti te pjevali i družili se, a neki su sklopili i nova prijateljstva.

Autorice teksta: Ksenija Vanjorek Stojaković, prof. njemačkog jezika i komparativne književnosti i Zvonimira Fegić, prof. njemačkog jezika i  rumunjskog jezika