EKO PROJEKTI U PŠ POJATNO

Autor: Ivana Berić, 21. 6. 2016.

Već su treću godinu zaredom Emmezeta i udruga Bioteka organizirale eko natječaj „Mali ekolozi – velike nagrade!“.  Na natječaj su se javili i u projekte uključili učenici 2. i 4. razreda PŠ Pojatno.

Učenici su drugog razreda osmislili projekt  „BRINEMO O OKOLIŠU MI, DAJTE NAM STARE BATERIJE SVI“. U sklopu spomenutoga projekta učenici su izrađivali spremnike za stare baterije koje su zatim podijelili svim učenicima područne škole. Svaki učenik je ponio doma jedan spremnik kako bi mu poslužio kao podsjetnik na važnost odvojenog skupljanja opasnog otpada te donošenje istog u školu da bi ga ovlaštena tvrtka propisno zbrinula.

Nakon što su učenici četvrtog razreda pronašli divlje odlagalište otpada u Pojatnu uz nasip, odlučili su educirati svoje mještane o propisnom zbrinjavanju otpada te uključiti se u projekt „RECI-CLEAR!“. U sklopu projekta učenici su proveli i obradili anketu, izradili i razdijelili plakate i letke. A istovremeno su čistili okoliš, reciklirali u školi papir, baterije, plastiku te otpadni materijal pretvarali  u nove predmete.

Kako bi potakli svoje kolege u školi, ali i mještane četvrtaši snimili su i kratki filmić „RECI-CLEAR!“, a naši drugašići " Brinemo o okolišu mi, dajte nam stare baterije svi!"