SVEČANO OTVORENJE OŠ KUPLJENOVO

Autor: Administrator , 25. 10. 2018.

Na sam Dan grada Zaprešića, 16. listopada 2018., učenici OŠ Kupljenovo s radošću su dočekali službeno otvorenje dograđene škole s novoizgrađenom sportskom dvoranom na čijem je krovu smješteno i sportsko igralište.

U dogradnju i energetsku obnovu škole, kao i gradnju jednodijelne sportske dvorane, zajedno s nabavom opreme, uloženo je 26,6 milijuna kuna. Najveći iznos, 19,1 milijun kuna osigurao je osnivač škole – Grad Zaprešić, Županija je izdvojila 5,4 milijuna, a Ministarstvo regionalnog razvoja 2 milijuna kuna. Preuređenjem postojećeg i dogradnjom novog školskog prostora, škola u Kupljenovu ima osam učionica s pripadajućim kabinetima, kuhinju, blagovaonicu, knjižnicu te je omogućena organizacija jednosmjenske nastave, kao i produženi boravak u školi.

„Ovakva škola bila je naša dugogodišnja želja, a sada je ponos cijeloga kraja. Vjerujem, oplemenit ćemo je prijenosom znanja i vrednotama koje ćemo njegovati u djeci“, rekla je ravnateljica Jadranka Kekelj.

„Način financiranja trebao bi biti primjer kako raditi i u drugim sredinama. Zajedničkim snagama, u ovom slučaju lokalne i regionalne uprave i Ministarstva regionalnog razvoja, lakše se dolazi do novih objekata, a time i nove kvalitete obrazovanja na našem području“, poručio je župan Stjepan Kožić, podsjetivši na osjetna ulaganja Županije u školstvo.

„Ova investicija je doprinos Grada pronatalitetnoj politici. Energetski smo obnovili škole u Pojatnom, Jablanovcu, upravo je završena rekonstrukcija OŠ Ljudevita Gaja, a pred nama je gradnja sportske dvorane uz OŠ Antuna Augustinčića… Ove školske godine, generalno, imamo više osnovnoškolaca. Ovakvim investicijama, kroz obrazovanje želimo našoj djeci pružiti bolju budućnost “, rekao je gradonačelnik Zaprešića Željko Turk, poručivši da se iz Zaprešića ne odlazi, već mlade obitelji u njega dolaze.