Rezultati projekta Skupljajmo zajedno stare baterije

Autor: Administrator , 2. 7. 2019.

Zadovoljstvo nam je obavijestiti vas da smo i 9. godinu projekta "Skupljajmo zajedno stare baterije", koju provodimo po školama i vrtićima diljem Hrvatske, uspješno priveli kraju. Naši timovi prošli su nekoliko tisuća kilometara, od Vukovara do Makarske, da bi obišli više od 200 škola i pokupili dosada rekordne količine malih baterija. Ove godine naš se projekt još više proširio u odnosu na prijašnje godine pa je tako sudjelovalo 63 774 djece iz škola i vrtića, a svi zajedno skupili su 14 447 kg; odnosno 2 526 kg više nego prošle godine. Radujemo se jer svake godine sve više djece i učitelja prepoznaje ekološke vrijednosti ovog projekta.

Jako smo ponosni na naše stare znance iz PŠ "Rakitovec" koji već četvrtu godinu za redom ne silaze sa pobjedničkog mjesta naše rang liste najboljih škola i vrtića po skupljenim baterijama. Oni su skupili 2,63 kg po učeniku i osigurali si ostanak na samom vrhu naše rang ljestvice .

No, ove godine nisu sami jer točno istu količnu po učeniku skupila je i Katolička OŠ "Josip Pavišić" iz Rijeke. Škola koja je sudionik našeg projekta tek od prošle godine i čiji nas interes i entuzijazam iznimno veseli. I prošle su godine, također, dali do znanja da su ozbiljno shvatili ovaj projekt. Posebne čestitke idu učiteljima koji rade u ovim školama.

Drugo mjesto osvojila je još jedna škola koja je također svake godine pri vrhu, a to je Područna škola Pojatno sa 2,21kg po učeniku. PŠ Pojatno sa nama je već četvrtu godinu i isto toliko godina je pri vrhu naše rang liste i drago nam je da ne posustaju .

STARI PAPIR
Također smo tijekom nast.godine 2018. / 2019. skupili  9 tona starog papira.

Pozdrav od Pojatenaca

« Svibanj 2024 »